AgeVolt NEXT ako dar od prezidentky Slovenskej republiky pápežovi Františkovi

AgeVolt

17. septembra 2021

Originálnu slovenskú inováciu – nový typ nabíjacej stanice pre elektromobily od spoločnosti AgeVolt pri osobnom predávaní venovala prezidentka SR pápežovi Františkovi. Do Vatikánu poputuje ako jeden zo slovenských darov.

Nabíjacia stanica NEXT pre elektromobily od slovenskej spoločnosti AgeVolt, držiteľa ocenenia Seal of Excellence, zaujala Kanceláriu prezidenta Slovenskej republiky natoľko, že ju vybrala ako jeden z darov, ktoré prezidentka venuje pápežovi Františkovi pri príležitosti jeho návštevy Slovenskej republiky.

Jedinečnosť tohto nového typu nabíjačky je umocnená jej vyhotovením z recyklovaných materiálov. Ide zároveň o prvý kus nového modelu NEXT, ktorý má o takmer 40 % menší objem a jeho hmotnosť je len 4 kilogramy. Pápež František ju obdržal v ekologickom balení, ktoré bolo pripravené špeciálne pre túto príležitosť a nieslo na sebe krátky príhovor i vyzdvihnutie ekologických aspektov.

Oceňujeme záujem Svätého Otca o technologické inovácie s ekologickým dosahom. Nikdy v minulosti sa z tohto najvyššieho postu kresťanského sveta nešíril tak silný apel na ochranu životného prostredia ako teraz. Tento sa stáva o to zásadnejším, že bol podporený konkrétnym činom – „elektropapamobilom“, ktorý pápež František obdrží a začne využívať v blízkej budúcnosti,“ uviedol zakladateľ spoločnosti AgeVolt, Ján Zuštiak.

Inovatívny nabíjací systém pre elektromobily z dielne AgeVolt je výnimočný svojím komplexným riešením pre všetkých majiteľov parkovacích miest. Tí môžu vďaka meraniu aktuálneho odberu budovy a regulácii nabíjacieho výkonu využiť existujúcu elektrickú prípojku bez obáv z preťaženia siete a nutnosti navýšenia hodnoty ističa alebo rezervovanej kapacity.

Ktorýkoľvek majiteľ parkovacej plochy, od biznis budov po rodinné domy, môže nabíjať vlastné elektromobily, a zároveň službu nabíjania ponúknuť verejnosti. Na rozdiel od aktuálne presadzovanej politiky operátorov nabíjacích bodov si prevádzkovateľ nabíjacej stanice môže nastaviť vlastné podmienky i jej vizuál a mesačné poplatky sa mu pritom nenavýšia. Siete predajní, hotely či nákupné centrá oceňujú možnosť prepájania nabíjania so svojím vernostným programom a podporou marketingu.

Náš dar je komplexným ekologickým produktom. Vďaka naším partnerstvám s ďalšími slovenskými inovatívnymi firmami sa nabíjacia stanica AgeVolt stáva slovenskou inováciou, ktorá robí z nabíjania elektromobilov ekologickú službu verejnosti. Okrem podpory rozvoja elektromobility, na Slovensku i vo svete, väčšina jej materiálov nezaťažuje životné prostredie.

Mnohé z použitých komponentov sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Viaceré funkcionality našich nabíjačiek elektromobilov napomáhajú balansovať spotrebu elektrickej energie pri nabíjaní a tiež mimo neho. Nezaťažujú tak elektrickú sústavu krajiny nadmernou spotrebou, vďaka čomu nevyžadujú budovanie nových zdrojov elektrickej energie. AgeVolt nabíjací systém sa navyše dokáže integrovať na národný systém služieb stabilizácie energetickej siete a dokonca umožňuje použitie s inými typmi a značkami nabíjačiek. Svojou flexibilitou a riadenou umelou inteligenciou, aktívne prispieva k znižovaniu emisií CO2,“ dopĺňa Ján Zuštiak.

Nabíjacia stanica, ktorú obdržal Svätý Otec, má rovnako ako všetky ostatné produkty, garantované doživotné aktualizácie. Technici spoločnosti AgeVolt sú zároveň pripravení prísť ju do Vatikánu odborne nainštalovať, hoci návod k zapojeniu, ktorý je súčasťou daru, je natoľko jednoduchý, že má rozsah len jedného listu A4.

Model NEXT začne spoločnosť AgeVolt dodávať na trh v štvrtom kvartáli roka 2021. Pre zákazníkov pripravil AgeVolt mimoriadnu možnosť získať nabíjačku NEXT zdarma. 

Prečítajte si aj:

Rok 2021 bol všetko, len nie nudný. Ďakujeme

Rok 2021 bol všetko, len nie nudný. Ďakujeme

V uplynulom roku sme vyrástli vo všetkých dimenziách. Ďakujeme za to najmä vám, našim partnerom, priateľom a fanúšikom.Posledný západ slnka v roku 2021 je za nami. Pri ohliadnutí sa za uplynulými dvanástimi mesiacmi pociťujeme - napriek všetkým pandemickým vlnám a...