AgeVolt Slovakia rozširuje svoju business stratégiu, čo prinieslo potrebu rebrandingu

16. júna 2022

BRATISLAVA, 10. 06. 2022 – Spoločnosť AgeVolt Slovakia po dvoch rokoch na trhu rozširuje svoju business stratégiu a vyvíja AgeVolt Digital Ecosystem, s čím súvisí aj potreba rebrandingu.

 

AgeVolt vznikol v roku 2019 v Bratislave. „Problematike energomanažmentu budov a riešeniam, ako zefektívniť spotrebu energií sme sa venovali už dlhšie. Pri spolupráci s developermi sme narazili na ich obavy zo silnejúcej pozície elektromobility. Na jednej strane boli pripravení budovať nabíjacie miesta na svojich parkoviskách, na strane druhej nedokázali v dlhodobom horizonte odhadnúť ich vyťaženosť, predpokladať spotrebu elektrickej energie a stanoviť rezervovanú kapacitu. A tak sme navrhli nabíjací systém, ktorý prepája nabíjačky s celkovým energomanažmentom budovy či parkoviska a v reálnom čase optimalizuje nabíjanie vzhľadom na aktuálnu vyťaženosť.“ vysvetľuje Ján Zuštiak, zakladateľ a CEO AgeVolt Slovakia.

 

Elektromobilita však postupne preniká do mnohých oblastí života a v AgeVolt Slovakia pocítili potrebu prepájať viac strán trhu elektromobility, ako len vlastníkov parkovacích miest a užívateľov elektrických áut. Preto začali prirodzene vyvíjať digitálny ekosystém, ktorý aktuálne pozostáva z nabíjačiek, energomanažmentu, digitálnej platformy a mobilnej aplikácie.

 

Nový koncept značky AgeVolt e_veryday dokonale popisuje víziu spoločnosti, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. AgeVolt vidí elektromobilitu v prítomnosti. Chce z nej spraviť prirodzenú – dokonca až bežnú vec, v tom najlepšom zmysle. Chce, aby hladko zapadla do života ľudí. Aby nemuseli premýšľať kedy, kde a ako nabíjať. A aby ľudia už vôbec nemuseli premýšľať, či elektromobilita áno alebo nie.

 

 

logo agevolt

„Verím, že systém AgeVolt pomôže spoločnosti odbúrať predsudky a uľahčiť prechod na elektromobilitu a ukážeme svetu, že inteligentný, efektívny a dostupný systém nabíjania, je cestou vpred k hromadnému prijatiu elektromobility.“ dopĺňa Zuštiak

 

V čom je AgeVolt Slovakia iná je, že o elektromobilite premýšľa komplexne a rieši oveľa viac než len nabíjanie automobilov. Elektromobilitu vníma v kontexte každodenného života a prináša popri verejných sieťach nabíjacích staníc, aj koncept dostupných nabíjacích staníc vo vlastníctve koncových užívateľov, hotelov, obchodných reťazcov, developerov, miest, obcí, resp. kohokoľvek, kto vlastní parkovacie miesto a elektrickú prípojku.

 

AgeVolt Slovakia sa správa zodpovedne. V biznise aj voči planéte. Dáva do popredia koncept pomalého nabíjania kdekoľvek a kedykoľvek. U zubára, u kaderníčky, pri nakupovaní potravín, v práci, doma v noci atď. Podporuje tak primárny biznis svojich firemných zákazníkov. Súčasne vníma potrebu zmeny správania verejnosti a aktuálneho status-quo elektromobility, pričom pomáha svojim zákazníkom a obchodným partnerom dosiahnuť udržateľnejší spôsob života, práce i rozvoja firiem.

 

AgeVolt je otvorený a myslí za hranice svojho profitu, a práve preto buduje ekosystém, ktorý je otvorený pre všetkých s cieľom spojiť spoločnosť polarizovanú v oblasti elektromobility. AgeVoltu je jasné, že bez širokej spolupráce elektromobilita nebude nikdy dostatočne pohodlná a dostupná.

 

Nový koncept prináša nové logo, claim, písmo, farebnosť a tone of voice. Zmena sa týka všetkých produktov, marketingových a prevádzkových materiálov, webových stránok, digitálnej platformy, mobilných aplikácií a bude prebiehať postupne.

 

patern agevolt

O AgeVolt Slovakia

 

Projekt slovenského nabíjacieho ekosystému AgeVolt Slovakia vstúpil na trh začiatkom roka 2020. Spoločnosť sídliaca v Bratislave je držiteľom certifikátu výnimočnosti Seal of Excellence, ktorý udeľovala Európska komisia najsľubnejším európskym inovatívnym projektom. Vďaka tomu dostane z grantu Ministerstva hospodárstva SR 1,8 milióna EUR do konca roka 2022 na ďalší rozvoj.

 

Od svojho vzniku sa AgeVolt Slovakia dostala do TOP 10 viacerých svetových súťaží pre startupy a obstála v konkurencii stoviek inovatívnych firiem. V roku 2021 sa dostala na prestížny globálny zoznam #SET100 ako jeden zo 100 najinovatívnejších startupov v energetickom a mobilnom sektore. Na vývoji nových technológií AgeVolt Slovakia spolupracuje s Národným batériovým centrom a Slovenskou akadémiou vied, zároveň vyvíja novinky v spolupráci s DXC Technology, ABB, TECO či Engie Slovakia. V súčasnosti sú v prevádzke desiatky nabíjačiek AgeVolt Slovakia na Slovensku a v Českej republike, na najbližšie obdobie sú naprojektované stovky ďalších.

 

 

patern agevolt 2

O investoroch

 

InoBat je slovenská spoločnosť pre výskum, vývoj a energetické riešenia založená v roku 2019, ktorá sa zameriava na kompletný životný cyklus a dotýka sa každej časti hodnotového reťazca batérií, vrátane výskumu a vývoja, výroby, recyklácie, skladovania energie a nabíjania. Jej hlavný projekt InoBat Auto má ambíciu stať sa popredným dodávateľom batérií pre elektromobily v Európe vďaka vynikajúcim možnostiam výskumu a vývoja a schopnosti vytvárať veľkoobjemové batérie pre EV šité na mieru s rýchlejšou dobou vývoja, ako je bežné v odvetví. www.inobat.eu

 

IPM Group je spoločnosť zaoberajúca sa asset managementom. Špecializuje sa na investície do triedy aktív InfraTech, ktoré poskytujú priekopnícke technológie s infraštruktúrou potrebnou na zabezpečenie dlhodobého rastu. IPM sa zameriava na investície do spoločností, ktoré sú schopné vyriešiť niektoré z najnaliehavejších problémov sveta v sektoroch energetiky, mobility a digitálnej infraštruktúry. www.ipmllp.com

 

Venture to Future Fund (VFF) je výsledkom spoločnej iniciatívy Európskej investičnej banky (EIB) a Ministerstva financií SR prostredníctvom Slovak Investment Holding. Fond bol založený v roku 2019 a svojim nastavením ide o prvý venture capital fond daného typu v CEE regióne, ktorému sa podarilo získať kapitál od EIB. VFF sa zameriava predovšetkým na podporu a rozvoj trhu rizikového kapitálu pre SME na Slovensku a v EÚ. Investičná stratégia fondu spočíva v podpore inovatívnych spoločností v rastovej fáze ich životného cyklu s potenciálom expanzie na európske a globálne trhy. Fond disponuje prostriedkami v objeme vyše 40 miliónov EUR. www.vff.sk

patern agevolt 3

Kontakt pre médiá

AgeVolt Slovakia s.r.o.

Silvia Miháliková

Head of Marketing

silvia.mihalikova@agevolt.com

+421 903 620 810

Prečítajte si aj:

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...