Ako môžete zarobiť na elektromobilite? Toto sú výhody pre podnikateľov, jednotlivcov i samosprávy

17. mája 2022

Elektromobilita je nielen ekologická, ale môže vám priniesť i finančné benefity. Stačí, ak sa zapojíte do tej správnej siete nabíjacích staníc. Postupne sa možno vypracujete až na taký level, že môžete využívať nabíjanie elektromobilov prakticky zadarmo a otázka, koľko stojí nabitie elektromobilu, vás už nemusí vôbec trápiť. Pozrime sa detailnejšie na výhody takéhoto systému pre jednotlivcov, podnikateľov i samosprávy.

nabíjanie elektromobilov

Vyšší level elektromobility, ktorý šetrí i zarába

Na Slovensku vzniká od roku 2021 mohutná nabíjacia infraštruktúra, fungujúca na princípe zdieľania súkromných nabíjačiek. Nevyžaduje nové budovanie distribučnej elektrickej siete. Stačí sa pripojiť len už na existujúcu prípojku. Systém dokáže prepojiť nabíjačky s energetickým manažmentom budovy, čím v reálnom čase optimalizuje proces nabíjania elektromobilov. Nehrozia tak žiadne preťaženia kábeláže či vyhodenia ističov. A vedeli ste, že takýto inteligentný systém dokáže utiahnuť až 100 nabíjacích staníc?

 

Predstavujeme sieť nabíjacích staníc AgeVolt

AgeVolt získal ocenenie Seal of Excellence od Európskej komisie ako jeden z najsľubnejších európskych inovatívnych projektov. K dispozícii sú aktuálne dva základné druhy nabíjacích staníc. Wallbox do domácností na súkromné nabíjanie a Pillar pre všetky vonkajšie aj vnútorné, verejné alebo privátne parkoviská (nákupné centrá, supermarkety, čerpacie stanice, odpočívadlá). Systém ovládate jednoducho. Cez internet alebo aplikáciu.

 

Aké finančné benefity prináša AgeVolt?

Pre jednotlivcov

 • žiadne mesačné platby navyše za správu nabíjacej stanice,

 • nabíjačku okrem súkromného použitia zdieľate s verejnosťou cez sieť a vďaka tomu zarábate,

 • ak budete skutočne aktívnym členom siete, časom môžete nabíjať autá prakticky zadarmo,

 • na nabíjanie elektromobilu môžete využiť i zbytky fotovoltiky.

Pre podnikateľov

 • podpora vlastného biznisu – promovanie ponúk na tovary a služby cez aplikáciu, 
 • prepájanie rôznych interných výhod pre zákazníkov s nabíjaním,
 • prepojenie AgeVolt s účtovným systémom.
 • doplnenie AgeVolt Energy Management System, ktorý utiahne až 100 nabíjacích staníc, k svojim stavbám (obchodné domy, reštaurácie, hotely).

Pre samosprávy

 • netreba nič nanovo budovať, len využiť to, čo už máte a spraviť to obyvateľom a návštevníkom dostupnejšie,
 • vaše mesto / obec môže dosiahnuť rýchlu expanziu nabíjacej infraštruktúry,
 • obecné auto nemusí za nabíjanie okamžite zaplatiť, obec náklady uhradí vo faktúre za elektrinu,
 • bežný návštevník obce, zapojený do verejnej siete nabíjačiek, platí cez aplikáciu,
 • VIP návštevník alebo vážený hosť dostane od obce zvýhodnenú kartičku, vďaka ktorej si automobil nabije rýchlejšie.
 • cez aplikáciu AgeVolt majitelia elektromobilov uvidia, ktoré obce ponúkajú možnosť pripojenia sa do siete verejne dostupných nabíjačiek. Kým sa ich vozidlo nabije, môžu využiť i ďalšie služby u vás. 

 

Tak čo, oslovili vás tieto benefity modernej nabíjacej siete AgeVolt? Zapojte sa do nej so svojím elektromobilom, prípadne posuňte týmto smerom svoj podnikateľský plán, alebo rozviňte svoju samosprávu. Môžete len získať.

Prečítajte si aj:

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...