Aug 16, 2022

VĎAKA AGEVOLTU NABIJETE SVOJ ELEKTROMOBIL EKOLOGICKEJŠIE ZA POMOCI SLNEČNEJ ENERGIE

Ekologické otázky trápia už značnú časť populácie a ekologické formy energií, napríklad solárna / fotovoltická, sa využívajú vo mnohých sférach života čoraz viac. Inak tomu nie je ani pri nabíjaní elektromobilov, keďže moderné nabíjacie stanice, respektíve ich systémy, umožňujú aj pripojenie na ekologické formy energie.

Nabíjanie auta môže byť skutočne ekologické

Pri kúpe elektromobilu existuje viacero otázok, ktorým každý z nás čelí. Jednou z nich je aj to, či je takáto kúpa skutočne ekologická, a to od počiatočných nákladov až po nabíjanie. Nabíjacie stanice AgeVolt vám pomôžu vyriešiť vaše ekologické otázky ohľadom nabíjanie, pretože umožňujú nabíjanie z viacerých životnému prostrediu priateľských zdrojov, a to vrátane solárnej energie. 

 

Ako takéto nabíjanie funguje?

Použitie fotovoltickej energie na nabíjanie je skutočne jednoduché, keďže existujú nabíjacie stanice, umožňujúce priame pripojenie na takéto panely. Nepotrebujete teda nabíjať elektromobil z bežnej zásuvky, ktorá by mohla byť pripojená na elektrickú sieť zo solárneho panelu, ani riešiť kúpu nového systému, ktorý by vám umožnil nabiť auto aj solárnou energiou.

Nie je potrebné ani budovanie novej distribučnej siete a dokážete sa pripojiť na už existujúce prípojky, ktorých riadiaci systém zvládne až 100 nabíjacích staníc. Udržateľný systém spoločnosti AgeVolt aj takto zefektívňuje spotrebu energií, a momentálne ide o jeden z najekologickejších spôsobov nabíjania elektromobilov

Nabíjanie elektromobilov solárnou energiou je možné s použitím Wallboxu, určeným pre domácnosti, a tiež aj Pillarom, systémom ideálnym pre verejné parkoviská.

 

Využívanie fotovoltickej energie na nabíjanie

Takýto druh energie navyše nie je náročné získať. Jednoducho pomocou solárnych kolektorovpremieňajúcich slnečnú energiu na tepelnú. Použiť sa dajú napríklad na ohrev vody. Fotovoltické panely dokážu vyrobiť energiu potrebnú pre chod domácnosti, vrátane chladenia, vykurovania, sledovaniu televízie. Jej prebytok sa následne dá využiť ďalej, a to napríklad aj na nabitie vášho elektromobilu so systémom AgeVolt

Výhody nabíjania elektromobilu s použitím slnečnej energie

Fotovoltická energia pre vašu domácnosť je taktiež využiteľná aj pre vaše auto. Takéto nabíjanie ponúka množstvo výhod:

  • Nabíjanie pomocou slnečnej energie môže byť omnoho rýchlejšie ako klasické nabíjanie.
  • Efektívne využitie prebytku solárnej energie na cestovanie.
  • Vďaka ekonomickým výhodám využívania solárnej energie a ich vysokej návratnosti, je takéto nabíjanie elektromobilu v podstate bezplatné.
  • Obmedzenia ohľadom fáz nabíjania a hodnoty domového ističa neexistujú.
  • Kapacita dostupného prúdu na nabíjanie sa zvyšuje, čo ovplyvňuje rýchlosť nabíjania.
  • Prebytočnú slnečnú energiu môžete uložiť prostredníctvom virtuálnej batérie a využiť ju na nabíjanie kedykoľvek.
  • Výkon nabíjania je zabezpečený s použitím dynamického wallboxu presne podľa dostupného prebytku fotovoltickej energie.

 

Sieť nabíjacích staníc AgeVolt je ekologická

Možnosť nabíjania elektromobilu pomocou solárnej a fotovoltickej energie je len začiatok skutočne ekologickej cesty. Spoločnosť AgeVolt hľadá aj ďalšie riešenia, ako zlepšiť ekologickosť nabíjania, napríklad aj použitím recyklovateľných komponentov v nabíjacích staniciach, či použitím bioplastu ako obalového materiálu.