Elektromobilita ako zelené riešenie pre obce a mestá, ktoré navyše i zarába

20. apríla 2022

Ako ste na tom vo vašom meste či obci s poskytovaním služieb pre nabíjanie elektromobilov? Kládli ste doposiaľ túto oblasť na posledné miesto? Chyba.

Ako ste na tom vo vašom meste či obci s poskytovaním komplexných služieb pre nabíjanie elektromobilov? Kládli ste doposiaľ túto oblasť na posledné miesto s možnosťou realizácie niekde až za pár rokov? Prípadne vás to zatiaľ ani nenapadlo? Chyba. 

elektromobil verzus auto na benzin

Teraz je ten správny čas pre zelené riešenia v oblasti elektromobility v obciach

Práve teraz je jedinečná príležitosť nabehnúť” na zelenú vlnu elektromobility. Zvyšujúca sa cena ropy a inflácia nie sú jedinými dôvodmi. Čo keby sme vám povedali, že vďaka komplexnému riešeniu na kľúč viete pomocou systému nabíjacích staníc na Slovensku rozvinúť aj ďalšie služby vo vašej obci, zdieľať ho ďalej, profitovať z neho

Netreba nič nanovo budovať, využite to, čo už máte a spravte to obyvateľom a návštevníkom ešte o niečo dostupnejšie a hlavne bez rizík. No ak vo vašej samospráve ešte stále postrádate nejaké tie nabíjacie miesta, na sklonku roka 2022 by mal pristáť na stole Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky nový akčný plán s dotáciami na elektromobily i nabíjacie stanice. Ak ste teda nestihli využiť tie predchádzajúce v rokoch 2016 a 2019, ďalších by ste sa mali dočkať niekedy v priebehu roka 2023.

Predstavujeme unikátny zelený systém nabíjacích staníc

Nabíjací systém pre elektromobily, ktorý nevyžaduje nové budovanie distribučnej elektrickej siete? Stačí sa pripojiť len na existujúcu prípojku? Aj na Slovensku už máme také riešenie. AgeVolt funguje na princípe zdieľania súkromných nabíjačiek. Tie zároveň prepája s energetickým manažmentom budovy. Dokáže v reálnom čase optimalizovať proces nabíjania elektromobilov, berúc do úvahy aktuálnu vyťaženosť. Nehrozí žiadne riziko preťaženia kábeláže či vyhodenia ističov. Systém ovládate jednoducho. Cez internet alebo aplikáciu.

Vlastnú sieť nabíjacích staníc na Slovensku AgeVolt spustil v roku 2021. K dispozícii sú dva základné druhy nabíjacích staníc. Wallbox do domácností na súkromné nabíjanie a Pillar pre všetky vonkajšie aj vnútorné, verejné alebo privátne parkoviská (nákupné centrá, supermarkety, čerpacie stanice, odpočívadlá).

Budúcnosť AgeVolt aj vo vašom meste

So systémom AgeVolt počítajú v blízkej budúcnosti aj developeri, ktorí plánujú k svojim stavbám postupne doplniť širokú sieť nabíjacích staníc. Namiesto veľkej prípojky do projektu zahrnú AgeVolt Energy Management System. A už viac nehrozí prekračovanie rezervovanej kapacity. Inteligentný systém, ktorý dokáže utiahnuť až 100 nabíjacích staníc, si s tým poradí. Takže pokiaľ hľadáte cestu, ako zefektívniť spotrebu energií, práve ste ju našli. Okrem toho, že táto cesta bude zelená, aj vaše mesto pomôže dosiahnuť rýchlu expanziu nabíjacej infraštruktúry. Systém dokonca na parkovisku rozozná, ktorým automobilom má dať prioritu a uvoľniť pre ne vyšší výkon. To následne môžete využiť v jednotlivých nákupných centrách, hoteloch, reštauráciách, kultúrnych domoch pri VIP zákazníkoch, hosťoch, manažéroch, vážených ľuďoch.

Pomocou aplikácie AgeVolt majitelia elektromobilov uvidia, ktoré obce ponúkajú možnosť pripojenia sa do siete verejne dostupných nabíjačiek. Kým sa ich vozidlo nabije, môžu stráviť nejaký ten čas i vo vašej obci a využiť vaše služby, čo pre vás tiež predstavuje zisk.

Zdieľajte tento systém s verejnosťou, profitujte z neho, prepojte ho s účtovným či dochádzkovým systémom, využívajte výhody aplikácie AgeVolt. Podporte vo vašej samospráve zavedenie tohto ekosystému, ktorý má potenciál stať sa globálnym a využívajte nemalé benefity. Ako mesto, obec, podnikatelia či súkromné osoby.

Ekologické výhody AgeVolt systému pre mesto / obec a obyvateľov

  • energeticky udržateľný systém,
  • riešenie v boji proti klimatickej kríze,
  • menej hluku vo vašom meste / obci,
  • jeden riadiaci systém utiahne až 100 nabíjacích staníc,
  • nie je potrebné budovanie novej distribučnej elektrickej siete,
  • podpora fotovoltiky, ktorej zbytky sa dajú tiež využiť na nabíjanie, 
  • obecné auto nemusí za nabíjanie okamžite zaplatiť, obec náklady uhradí vo faktúre za elektrinu,
  • bežný návštevník obce, zapojený do verejnej siete nabíjačiek, platí cez aplikáciu,

Prečítajte si aj:

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...