Nabíjacia infraštruktúra ako predmet budúceho rozvoja: Ideálne možnosti pre mestá, obce, podnikateľov i jednotlivcov

10. mája 2022

To najdôležitejšie, čo nám na Slovensku doteraz chýbalo ku nakopnutiu” elektromobility, bola kvalitná nabíjacia infraštruktúra. To sa však od minulého roka mení. Vďaka jedinečnému systému, ktorý vyrieši najčastejšie problémy s nabíjaním elektromobilov a okrem toho prinesie možnosti rozvoja pre zapojené mestá a obce. 

nabíjanie elektromobilov

Moderná, bezproblémová a ekologická elektrifikácia s výhodami

Podľa portálu emobility.sk máme na Slovensku rýchlonabíjacie stanice k dispozícii zhruba každých 60 km. Cestovanie po Slovensku autom na elektrický pohonom by tak nemalo byť žiadnym problémom. Avšak nie každá nabíjačka na elektromobil je bezproblémová a pridané benefity niekedy skôr postrádame…

Výpadky prúdu, preťaženie kábeláže, prekročenie kapacity… Chcete predchádzať týmto komplikáciám? Okrem toho prispieť k eliminácii emisií a dopravných nehôd vďaka inteligentným prvkom? S jedinečným systémom AgeVolt, ktorý má potenciál stať sa globálnym, budete na dobrej ceste. Vďaka nemu môže byť prechod zo spaľovacích motorov na elektrické hladší, efektívnejší a plný výhod. Netreba sa už viac obávať ani prekročenia rezervovanej kapacity, či nedostatočného alebo chýbajúceho monitoringu a optimalizácie. Rovnako tak finančná a ekologická stránka vás potešia. Ide o energeticky udržateľný systém, čiastkové riešenie v boji proti klimatickej kríze. Na nabíjanie elektromobilov sa dajú využiť zbytky energie zo solárnych panelov. A ak budete aktívnym členom siete AgeVolt, môžete svoje auto nabíjať prakticky zadarmo.

Elektromobilita ako príležitosť pre rozvoj miest a obcí

Nabehnutím” na vlnu elektromobility sa vaša samospráva stane nielen zelenšou a menej hlučnou, ale viete vďaka nej rozvinúť aj ďalšie služby. Využite napríklad benefit v podobe rozpoznania prioritných automobilov. Pre ne vie systém uvoľniť vyšší výkon. Čo sa dá využiť v nákupných centrách, hoteloch, reštauráciách, kultúrnych domoch pri VIP zákazníkoch, hosťoch, manažéroch, vážených ľuďoch. So systémom AgeVolt počítajú v blízkej budúcnosti aj developeri, ktorí plánujú k svojim stavbám postupne doplniť širokú sieť nabíjacích staníc. 

Pomocou aplikácie AgeVolt majitelia elektromobilov zistia, ktoré obce ponúkajú možnosť pripojenia sa do siete verejne dostupných nabíjačiek. Kým sa ich vozidlo nabije, môžu stráviť čas efektívne využitím vašich služieb. A vy tak zabijete dve muchy jednou ranou”.

Ako funguje sieť nabíjacích staníc AgeVolt?

Vlastnú sieť nabíjacích staníc na Slovensku AgeVolt spustil v roku 2021. K dispozícii sú dva základné druhy nabíjacích staníc. Wallbox do domácností na súkromné nabíjanie a Pillar pre všetky vonkajšie aj vnútorné, verejné alebo privátne parkoviská.

Táto mohutná nabíjacia infraštruktúra funguje na princípe zdieľania súkromných nabíjačiek. Netreba riešiť novú prípojku, jeden riadiaci systém utiahne až 100 nabíjacích staníc. Inteligentný systém riadenia monitoruje aktuálnu spotrebu budovy a v reálnom čase rozhoduje o výkone nabíjania elektromobilu. Do automobilu tak „pritečie” maximum dostupnej energie bez rizika, že sa niečo pokazí. Všetky potrebné dáta získate prostredníctvom smart aplikácie. Zdieľajte tento systém s verejnosťou, profitujte z neho, prepojte ho s účtovným či dochádzkovým systémom, využívajte všetky jeho výhody.

Hoci má AgeVolt veľkú časť svojej cesty ešte len pred sebou, už teraz má za sebou uznanie od Európskej komisie. V podobe ocenenia Seal of Excellence, udelené tým najsľubnejším európskym inovatívnym projektom. Na výskume, inováciách a vývoji nových technológií sa podieľa spolu s odbornou verejnosťou. Toto revolučné riešenie na poli elektromobility má pred sebou skvelú budúcnosť. Tak neváhajte a zapojte sa do siete AgeVolt i vy.

 

Prečítajte si aj:

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...