Nabíjajte elektromobil ekologickejšie i lacnejšie pomocou slnečnej energie

12. júla 2022

Výhody elektromobilov nám bijú do očí čoraz viac. Elektromobilita a nabíjacia štruktúra na Slovensku dostáva čoraz reálnejšie rozmery. S rastúcou cenou ropy bude toto riešenie nielen ekologickejšie, ale i ekonomickejšie. Aké zdroje môžete využiť na nabíjanie elektromobilu?

nabíjanie elektromobilu

Solárna a fotovoltická energia

Solárne kolektory sú zariadenia, ktoré premieňajú slnečnú energiu na teplo. Používajú sa najmä na ohrev vody. Fotovoltické panely zase dokážu vyrábať elektrickú energiu, ktorá dokáže zaistiť potrebnú energiu pre celý dom. Prebytky z nej viete následne využiť ďalej. Napríklad aj pri nabíjaní elektromobilu.

Využívajte zbytky energie na nabíjanie elektromobilu

V súčasnosti už existujú nabíjacie stanice, ktoré podporujú pripojenie priamo na solárne a fotovoltické panely. Takéto nabíjanie navyše vôbec nie pomalšie. Naopak, môže byť niekoľkokrát rýchlejšie než to klasické. A vy tak efektívne premeníte zvyšky solárnej či fotovoltickej energie na cestu autom do práce, školy, či obchodu. Efektívne, čo poviete? Využite fotovoltickú elektráreň na streche vášho domu aj pre vaše auto.

Hlavné výhody nabíjanie elektromobilov prostredníctvom slnečnej energie

  • žiadne obmedzenia ohľadom fáz nabíjania a hodnoty domového ističa,
  • pri výrobe elektriny zo slnka sa zvyšuje kapacita dostupného prúdu na nabíjanie,
  • prostredníctvom virtuálnej batérie si môžete uložiť prebytočnú slnečnú energiu a využiť ju na nabíjanie kedykoľvek budete potrebovať,
  • dynamické wallboxy vám zabezpečia výkon nabíjania presne podľa dostupného prebytku fotovoltickej energie.

Objavte ekologickú sieť nabíjacích staníc AgeVolt

Spoločnosť AgeVolt vyvinula udržateľný systém, ktorý zefektívňuje spotrebu energií. Nevyžaduje nové budovanie distribučnej elektrickej siete. Dá sa pripojiť už na existujúcu prípojku, keďže jeden riadiaci systém utiahne až 100 nabíjacích staníc. Smart systém v nabíjačkách optimalizuje nabíjanie elektromobilov a pracuje s bezplatnou energiou existujúceho pripojenia. Navyše v nabíjacích staniciach využívajú recyklovateľné komponenty a používajú taktiež bioplast ako obalový materiál.

Ich pomerne nový projekt disponuje zatiaľ dvomi modelmi nabíjacích staníc. Ekonomickým Wallboxom na súkromné domáce nabíjanie a Pillarom ideálnym pre verejné parkoviská. Obe môžete prepojiť s fotovoltikou a využívať slnečnú energiu.

Prečítajte si aj:

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...