Chystáme sa vybudovať globálny zdieľaný ekosystém

AgeVolt

8. februára 2021

Projekt slovenského nabíjacieho systému AgeVolt vstúpil na trh začiatkom roka 2020 a už sa o ňom hovorí ako o možnom novom globálnom hráčovi. Z pôvodnej myšlienky budovať inteligentné nabíjacie stanice, ktoré dokážu dynamicky meniť výkon podľa aktuálnej spotreby budovy, prerástol do vízie vytvorenia zdieľaného ekosystému AgeVolt Digital Platform. Jeho cieľom je vybudovať takú mohutnú infraštruktúru, v ktorej budú môcť aktívni používatelia jazdiť na elektrinu celkom zadarmo. Vzhľadom na očakávanú niekoľkomiliónovú investíciu by sa táto vízia mala premeniť na realitu už v najbližších rokoch.

Výhody pre majiteľov nabíjacích staníc

Nabíjací systém AgeVolt sa skladá okrem samotnej nabíjačky z elektromerov a centrálnej riadiacej jednotky, ktorá dokáže monitorovať spotrebu budovy a upravovať podľa nej nabíjací výkon. Majitelia parkovísk sa tak nemusia obávať prekročenia rezervovanej kapacity, domácnosti vyhodenia ističa, a to všetko pokojne na existujúcej prípojke. 

Inteligentný systém však dokáže toho ešte oveľa viac. Dá sa pripojiť k fotovoltike a nabíjať z prebytkov slnkom vyrobenej energie. Majiteľ má vďaka dátam prehľad nad spotrebou energie celej budovy. AgeVolt sa dá prepojiť s účtovným či dochádzkovým systémom, obchodníci môžu nabíjačky využívať na marketingové účely a prepájať s nimi svoje obchodné stratégie (napríklad „Za nákup nad 50 eur hodina nabíjania zadarmo!“ a pod.). Dokonca môžu upravovať ceny a benefity pre vybrané skupiny zákazníkov. 

Profitovanie z nabíjania sa rozšírilo aj do domácností. Vďaka AgeVolt Digital Platform môže byť nabíjačka zdieľaná so širokou verejnosťou a zarábať v čase, keď ju domáci nevyužívajú. Cenová politika pritom vždy zostáva v rukách svojho majiteľa. 

Čítajte viac

Nabíjajte smart vo svojom dome

Výhody nabíjania pre biznis budovy

Rozumné nabíjanie v obci nie je sci-fi

Výhody pre majiteľov elektromobilov

Majiteľ elektromobilu po registrácii do AgeVolt Digital Platform získa prehľadné štatistiky o svojich nabíjaniach, batérii, cenách či spotrebe. Bude si môcť zadefinovať nabíjanie iba v cene pod stanovenú hodnotu, v aplikácii bude fungovať hodnotenie nabíjačiek a pribúdať budú aj novinky z oblasti elektromobility. Po vybudovaní silnejšej nabíjacej infraštruktúry majiteľov elektromobilov iste poteší aj možnosť naplánovať si nabíjanie podľa najnižšej ceny po zadanej ceste. Okrem nabíjania sú v pláne aj ďalšie bonusy – stráženie a regenerácia batérie, predohrev v zime či rôzne bezpečnostné prvky.

Budovanie ekosystému

Masové zdieľanie nabíjacích staníc, resp. vytvorenie ekosystému v štýle Airbnb, je podľa zakladateľa projektu AgeVolt Jána Zuštiaka jedinou udržateľnou cestou elektromobility. „Naším cieľom je dosiahnuť aspoň 20 % pripojených áut na nami riadené nabíjačky v každej chvíli. V takom prípade budeme vedieť pracovať s energiou aj na úrovni prípojky, trafostanice a energetického clustra a generovať zisk, ktorý vieme vrátiť majiteľom nabíjačiek ako benefit za pripájanie sa do siete. Keď k tomu pribalíme výhody od obchodníkov v našej sieti a veľkých reťazcov, je naozaj dosť možné, že mnoho ľudí bude jazdiť na elektrinu celkom zadarmo,“ hovorí Ján Zuštiak, ktorého inovatívny projekt získal od Európskej komisie certifikát výnimočnosti Seal of Excellence a dostal sa do top 10 viacerých svetových súťaží pre startupy. 

AgeVolt má aktuálne v ponuke prvú sériu AC nabíjacích staníc s dynamickým riadením výkonu. V prvom polroku 2021 sa na trh dostanú aj revolučné DC nabíjačky, ktoré budú cenou aj rozmermi konkurovať súčasnej ponuke AC nabíjačiek. Na vývoji nových technológií AgeVolt spolupracuje s Národným batériovým centrom a Slovenskou akadémiou vied. Naštartované spolupráce s DXC Technology, ABB, Engie Slovakia  a ďalšími spoločnosťami predpovedajú projektu zaujímavý a nabitý rok 2021. Viac aktuálnych informácií nájdete na www.agevolt.com.

Prečítajte si aj:

Rok 2021 bol všetko, len nie nudný. Ďakujeme

Rok 2021 bol všetko, len nie nudný. Ďakujeme

V uplynulom roku sme vyrástli vo všetkých dimenziách. Ďakujeme za to najmä vám, našim partnerom, priateľom a fanúšikom.Posledný západ slnka v roku 2021 je za nami. Pri ohliadnutí sa za uplynulými dvanástimi mesiacmi pociťujeme - napriek všetkým pandemickým vlnám a...