Najväčšie výhody elektromobilov oproti palivovým autám: Prečo im patrí budúcnosť?

24. mája 2022

Rapídne stúpajúca cena ropy, ekológia, ale i finančné benefity. Toto sú presne tie prípady, kedy zvážite a oceníte výhody elektromobilov. A ak ešte žiadne nevlastníte, zamyslíte sa nad nimi. Ako jednotlivec, podnikateľ či samospráva. A prechodu zo spaľovacích motorov na elektrické sa nemusíte vôbec obávať, môže byť hladší a efektívnejší než by ste si boli mysleli… 

výhody elektromobilov

Hlavné výhody elektromobilov

 • majú menej súčiastok a sú menej náročné na údržbu,
 • konštrukčná jednoduchosť motorov aj ďalších súčastí pohonnej jednotky,
 • ušetríte na spotrebe pohonných látok a na servise,
 • spôsobujú menší hluk,
 • trvalo udržateľným riešením v boji proti klimatickej kríze,
 • viete na ne získať štátnu dotáciu, prípadne daňové úľavy,
 • na nabíjanie elektromobilu môžete využívať zbytky energie z fotovoltických panelov,
 • namiesto ropy, ktorej cena bude neustále stúpať, sa vždy môžete spoľahnúť na elektrinu,
 • v blízkej budúcnosti budete mať k dispozícii špeciálne jazdné pruhy pre elektromobily, či bezemisné zóny.

   Prečo budúcnosť patrí elektromobilom?

   Okrem celkovo nižších nákladov na údržbu oceníte aj fakty, že elektrina vás vyjde oveľa menej ako benzín a životnosť batérií sa neustále predlžuje. A v neposlednom rade bude blízka budúcnosť od nás stále viac vyžadovať ekologické kroky. A to aj v doprave. Dajte zbohom znečisťovaniu ovzdušia emisiami z výfukových plynov. Stavte radšej na elektromobil. Nielenže sa vyhnete emisnej kontrole, ale ušetríte i na PZP. Hriať vás pri srdiečku môže aj pocit, že mnohé takéto autá bývajú vyrobené z recyklovaných a ekologicky menej škodlivých materiálov.

   Ako je to s nabíjaním elektromobilov na Slovensku?

   S hustotou rýchlonabíjacích staníc sa to u nás zlepšuje. Nájdeme ich zhruba každých 60 kilometrov. Avšak mnohí z nás sa ešte obávajú výpadkov prúdu, preťaženia kábeláže, prekročenia kapacity… Na Slovensku vznikla v roku 2021 mohutná nabíjacia infraštruktúra, ktorá vďaka inteligentným prvkom zamedzí všetkým týmto problémom. Funguje na princípe zdieľania súkromných nabíjačiek. Zabezpečí tiež špičkový monitoring a optimalizáciu. Dokáže prepojiť nabíjanie automobilov s energetickým manažmentom budovy. Ide o jedinečný systém AgeVolt, ktorý je energeticky udržateľný a predstavuje čiastkové riešenie v boji proti klimatickej kríze. 

   Prečo sa oplatí byť súčasťou siete AgeVolt?

   Nevyžaduje budovanie novej distribučnej elektrickej siete. Nie je nutné riešiť novú prípojku, keďže jeden riadiaci systém utiahne až 100 nabíjacích staníc. Na výber máte modulárne nabíjacie stanice (Wallbox alebo Pillar), ktoré môžu byť vyskladané na mieru. Všetky potrebné dáta získate prostredníctvom aplikácie. Nečakajú vás žiadne mesačné platby. Skôr naopak, postupne s AgeVolt začnete zarábať a časom možno získate privilégium nabíjať svoj elektromobil úplne zadarmo. Systém tiež dokáže rozoznať VIP členov a uvoľní pre nich vyšší výkon. Môžete ho využiť na podporu vlastného biznisu. Promovať prostredníctvom neho tovar či služby. Dá sa tiež prepojiť s účtovným či dochádzkovým systémom a poskytuje prehľad nad spotrebou celej budovy. So sieťou nabíjacích staníc AgeVolt už počítajú aj developeri. Postupne na ne narazíte pri nákupných centrách, hoteloch, či reštauráciách.

   Toľko benefitov pokope. Nie nadarmo tento systém získal ocenenie Seal of Excellence od Európskej komisie ako jeden z najsľubnejších európskych inovatívnych projektov. Zapojte sa do neho i vy.

   Prečítajte si aj:

   Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

   Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

   Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...