V AgeVolt meníme budúcnosť elektromobility ekologickou cestou

6. júla 2022

O riešeniach, ktoré pomôžu zabrániť znečisťovaniu planéty Zem je potrebné nielen diskutovať. Treba ich navrhovať a implementovať. 

O elektromobilite sa stále vedú búrlivé diskusie. Polemizuje sa o tom, či sú nabíjanie elektromobilov, samotné nabíjacie stanice a batérie ekologické. Za nás jednoznačne áno.

ekologické nabíjanie elektromobilu

Krok vpred v oblasti elektromobility i ekológie

Naše revolučné riešenie siete nabíjacích staníc mení nielen budúcnosť elektromobility, ale má prínosy i v oblasti ekológie. V AgeVolt sme sa zaviazali k cieľom trvalo udržateľného rozvoja OSN. Riadime sa klimatickými opatreniami, prinášame cenovo dostupnú a čistú energiu pre všetkých. Naším hlavným cieľom je zefektívniť, skvalitniť a zjednodušiť prechod spoločnosti zo spaľovacích motorov na elektrické, lebo do niekoľkých rokov to čaká všetky autá v Európskej únii. 

Konkrétne udržateľné riešenia AgeVolt

  • Vyvinuli sme udržateľný systém, ktorý zefektívňuje spotrebu energií. 
  • Naša sieť nabíjacích staníc na Slovensku nevyžaduje nové budovanie distribučnej elektrickej siete. Dá sa pripojiť už na existujúcu prípojku. Jeden riadiaci systém utiahne až 100 nabíjacích staníc.
  • Urýchľujeme rozvoj zatiaľ veľmi slabej nabíjacej infraštruktúry a zefektívňujeme narábanie s elektrickou energiou.
  • Vnútorné komponenty v nabíjacích staniciach sú až z 90 % recyklovateľné.
  • Možnosť bezplatnej recyklácie starej nabíjačky pre zákazníkov AgeVolt.
  • Náš obalový materiál je vyrobený zo 100% kompostovateľného a rozložiteľného bioplastu (jednoducho aj v domácom kompostéri). Do budúcna ho plánujeme používať aj na výrobu našich produktov.
  • Smart systém v nabíjačkách optimalizuje nabíjanie elektromobilov na základe aktuálnej spotreby domácnosti alebo budovy, nenavyšuje vašu elektrickú prípojku a pracuje s bezplatnou energiou existujúceho pripojenia. Využíva sa len zmluvne dohodnutá kapacita.
  • Pripájame sa k solárnym a iným obnoviteľným zdrojom energie. Naše nabíjačky môžete prepojiť s fotovoltikou a využívať slnečnú energiu.

   Náš projekt disponuje zatiaľ dvomi modelmi nabíjacích staníc. Na výber máte ekonomický Wallbox na súkromné domáce nabíjanie a Pillar ideálny pre verejné parkoviská. AgeVolt  je držiteľom certifikátu výnimočnosti Seal of Excellence od Európskej komisie pre najsľubnejšie európske inovatívne projekty. Od svojho vzniku sa spoločnosť prepracovala do top 10 viacerých svetových súťaží pre startupy. Dostala sa tiež napríklad na prestížny globálny zoznam #SET100 ako jeden zo 100 najinovatívnejších startupov v energetickom a mobilnom sektore. Na vývoji nových technológií AgeVolt spolupracuje s Národným batériovým centrom a Slovenskou akadémiou vied. Novinky vyvíja v spolupráci s DXC Technology, ABB či Engie Slovakia.

    

   Prečítajte si aj:

   Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

   Je to tu! Nový koncept „AgeVolt e_veryday“

   Je to tu! Po dvoch rokoch na trhu rozširujeme našu business stratégiu, s čím súvisí aj potreba rebrandingu. Nový koncept "AgeVolt e_veryday" dokonale popisuje našu víziu, že elektromobilita nie je sci-fi budúcnosť, ktorá raz príde. V AgeVolt vidíme elektromobilitu v...