Aug 22, 2022

SÚ ELEKTROMOBILY EKOLOGICKÉ? NASLEDUJÚCE FAKTY VÁS PRESVEDČIA, ŽE ÁNO

Počúvate v okolí o tom, že elektromobily nie sú až také ekologické? Poďme si spoločne vyvrátiť najčastejšie mýty, ktoré ešte stále pretrvávajú. Uvidíte, že v súčasnosti prevládajú skôr výhody elektromobilov.

Batérie nie sú záťažou pre životné prostredie

Výdrž batérie dnes už atakuje hranice 400 až 500 kilometrov. Pre moderné elektromobily tak nie je problém zvládnuť stovky kilometrov na jedno nabitie. Dopad batérií na životné prostredie tiež už netreba kresliť v čiernych farbách, keďže viac ako 95 percent materiálu z použitých batérií sa dá recyklovať. Vdýchnuť im druhý užitočný život je možné výrobou druhotných batériových modulov pre energetický sektor a menej dynamické aplikácie. 

 

Niekoľko faktorov ekologickosti elektromobilov

Ak vezmeme si do úvahy nasledovné faktory: nulové emisie, eliminácia hluku, jednoduchší motor bez potreby oleja, takisto menej súčiastok, čo nám z toho vychádza? Ktorý typ auta vyhráva? Jednoznačne elektromobil. Navyše, na nabíjanie elektromobilov môžete pokojne využiť fotovoltiku a prebytky energie zo solárnych panelov. A práve to je základ aj do budúcnosti, myslieť na samotný spôsob produkcie elektrickej energie.

 

Nabíjanie elektromobilov s dôrazom na životné prostredie

Aj samotné nabíjanie elektromobilov byť oveľa ekologickejšie, keď stavíte na spoločnosť, ktorá si na tomto zakladá. Revolučné riešenie siete nabíjacích staníc AgeVolt mení nielen budúcnosť elektromobility, ale má prínosy i v oblasti ekológie. Riadenie sa klimatickými opatreniami, prínos cenovo dostupnej a čistej energie. Všetko s hlavným cieľom zefektívniť, skvalitniť a zjednodušiť prechod spoločnosti zo spaľovacích motorov na elektrické. Do niekoľkých rokov to bude totižto čakať každé jedno auto.

Projekt zatiaľ disponuje dvomi modelmi nabíjacích staníc. Na výber máte ekonomický Wallbox na súkromné domáce nabíjanie a Pillar ideálny pre verejné parkoviská. 

 

Prečo je sieť nabíjacích staníc AgeVolt ekologická?

AgeVolt vyvinula udržateľný systém, ktorý zefektívňuje spotrebu energií. Smart systém v nabíjačkách optimalizuje nabíjanie elektromobilov na základe aktuálnej spotreby domácnosti alebo budovy, nenavyšuje elektrickú prípojku a pracuje s bezplatnou energiou už existujúceho pripojenia. Čiže netreba budovať celú distribučnú sieť nanovo. Jeden riadiaci systém si poradí až so 100 nabíjacími stanicami

Takisto sa viete pripojiť aj k solárnym a iným obnoviteľným zdrojom energie. Nabíjačky AgeVolt môžete prepojiť s fotovoltikou a využívať slnečnú energiu.

Vnútorné komponenty v nabíjacích staniciach sú až z 90 % recyklovateľné. Je tu i možnosť bezplatnej recyklácie starej nabíjačky pre zákazníkov AgeVolt. 

Skrátka, elektromobily sú v mnohých ohľadoch trvalo udržateľným riešením v boji proti klimatickej kríze. Ak by vás predchádzajúce fakty nepresvedčili, potom tu máme ešte cenu ropy verzus elektriny. Čo k tomu dodať? 🙂